Akademia Hetmana w weekendowych sparingach

27/02/2023

Młodzi piłkarze Akademii Hetmana rozegrali szereg gier kontrolnych przed startem rundy wiosennej. Poniżej prezentujemy krótkie podsumowanie:
 
Drużyna żaków (rocznik 2015) pod wodzą trenera Jacka Pysiewicza zagrała mecz kontrolny z rok starszymi kolegami z STS GRYF Gmina Zamość Sparing ocenia trener Pysiewicz: 
– Gra stała na bardzo dobrym poziomie. Nasi zawodnicy podejmowali na boisku prawidłowe decyzje, wymieniali się na pozycjach i prezentowali się bardzo dobrze biegowo. Na koniec rozegrano konkurs rzutów karnych. Dziękujemy starszym kolegom z Gryfu za dobre spotkanie!
 
Orliki (rocznik 2013) rozegrały sparing na hali z Football Academy Zamość. Spotkanie podsumowuje trener Daniel Kitka:
– Mecz przebiegał w dynamicznym tempie, dzięki czemu obserwowaliśmy wiele ciekawych akcji i bramek. Podczas całego spotkania obie drużyny dzielnie walczyły o zwycięstwo. W rezultacie lepsi okazali się zawodnicy Hetmana. Dziękujemy uczestnikom za wspólną rywalizację i dobrą zabawę! 
 
W niedzielny poranek drużyna młodzików (rocznik 2011), prowadzona przez trenera Wojciecha Cisło, zmierzyła się w sparingu z Kłosem Chełm. Mecz obfitował w wiele sytuacji bramkowych, jednak spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Bramkę dla naszego zespołu po składnej akcji strzelił Jakub Kozyra. Drużyna Hetmana wystąpiła w składzie: Sikora, Juś, Chlebański, Flak, Kołakowski, Kozyra, Kolaja, Suski, Zadrożny, Szczęsny,Toczyński, Klonowski, Prusiński.
 
Na sparingu rozegranym w Suścu trampkarze starsi (rocznik 2008) prowadzeni przez trenera Tomasza Pociennika pokonali Moto Jelcz Oława 2:1 (1:1). Mecz podsumowuje trener Pociennik:
– Drużyna z Oławy okazała się wymagającym przeciwnikiem i szybko objęła prowadzenie. Po nerwowym początku uporządkowaliśmy grę i przed przerwą doprowadziliśmy do remisu po strzale z rzutu wolnego wykonanym przez Krystiana Maziarkę. Druga połowa spotkania to wyrównana walka z kilkoma szansami na zdobycie bramki przez nasz zespół (m.in. niewykorzystany rzut karny). Wynik spotkania na 2:1 ustalił po szybkiej akcji Cyprian Zygmunt.
Hetman zagrał w składzie:
Murzacz, Szczepanek, Denkiewicz, Zwolak, Znaniecki, Polishchuk, Sobolewski, Różycki, Konik, Zygmunt, Khavrona, Kycko, Czarnowski, Leśniowski, Kołdej, Ogniewij, Pałka, Maziarka.
Bramki strzelali: Maziarka, Zygmunt.
 
Drużyna juniorów młodszych (rocznik 2007) prowadzona przez trenera Krzysztofa Rysaka rozegrała kolejne spotkanie kontrolne w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej. Przeciwnikiem młodych piłkarzy Hetmana była drużyna juniorów Iskry Krzemień. Mecz toczył się pod dyktando Hetmana i zakończył się zdecydowanym zwycięstwem biało-zielono-czerwonych 14:0 (6:0). Łupem bramkowym podzielili się: Wistowskij – 4, Rzepecki – 3, Osmoliński – 3, Ziomek – 1, Golec – 1, Bednarczyk – 1, Sidor – 1.
Skład Hetmana: Bednarczyk – Osmoliński, Sidor, Bartecki, Lis – Chodacki, Sapij, Lalik, Wistowskij – Rzepecki, Golec.
W drugiej połowie zagrali: Bylina, Znaniecki, Borowiński. Kosiorkiewicz, Ziomek, Grabowski.

NASTĘPNY MECZ

Tabela