23.03.2019

Sobotnie popołudnie 23 dnia marca to wyjątkowy dzień dla kibiców Biało-Zielono-Czerwonych. Rozgrywki ligowe ponownie wracają na stadion przy Królowej Jadwigi 8. Drużyna Hetmana przezimowała na miejscu lidera rozgrywek. Jedenaście punktów przewagi nad drugim Lewartem Lubartów, ponad roczna hegemonia na własnym stadionie oraz 58 strzelonych bramek w lidze muszą robić wrażenie. W ostatnim meczu Hetmana w ramach IV ligi podopieczni Jacka Ziarkowskiego wygrali na wyjeździe z MKS-em Ryki 5:0.

Sparingi Hetmana w 2019 roku:

Hetman Zamość – Górnik Łęczna 2:2
Hetman Zamość – Gryf Gmina Zamość 6:0
Hetman Zamość – Włodawianka Włodawa 9:2
Hetman Zamość – Resovia 0:3
Hetman Zamość – Kryształ Werbkowice 6:3
Hetman Zamość – Sokół Sieniawa 2:4
Hetman Zamość – Motor Lublin 0:2
Hetman Zamość – Izolator Boguchwała 2:0
Avia Świdnik – Hetman Zamość 1:3
Hetman Zamość – Omega Stary Zamość 12:0

W przerwie zimowej doszło do kilku roszad kadrowych w naszym zespole. Do drużyny na zasadzie transferu definitywnego dołączył Patryk Słotwiński (poprzednio Motor Lublin). Wypożyczeni zostali także: Michał Amermajster (poprzednio Górnik Łęczna), Jakub Buczek, Kacper Kopyciński, Cezary Pęcak (poprzednio Motor Lublin) oraz Damian Rusiecki (poprzednio Świdniczanka Świdnik Mały).

Z drużyną pożegnali się Marcin Byszewski (wyjazd za granicę), Maciej Markowski, Jakub Wyłupek (obaj wypożyczeni do Huczwy Tyszowce), Damian Otręba (Tomasovia Tomaszów Lubelski) oraz Bright Barnor (Polesie Kock). Z powodu urazów na wiosnę w barwach Hetmana zabraknie Adama Mazurka oraz Szymona Soleckiego.

Nasz rywal

Drużyna piłkarska Orląt Łuków powstała w 1923 roku i przez kilkanaście sezonów występowała w III lidze. W sezonie 1997/1998 zajęła w niej pierwsze miejsce, lecz reorganizacja rozgrywek sprawiła, że nie uzyskała bezpośredniego awansu. Największym sukcesem klubu w rozgrywkach Pucharu Polski jest dotarcie do 1/32 finału w sezonie 2000/2001. W zeszłym sezonie Orlęta wygrały ligę okręgową, grupa Biała Podlaska wyprzedzając Huragan Międzyrzec Podlaski i Lutnię Piszczac

Poprzedni mecz:

Orlęta rozgrywki ligowe zainaugurowały już w zeszłym tygodniu. Drużyna remisowała na własnym stadionie w zaległym spotkaniu z Włodawianką Włodawą 1:1, a bramkę dla łukowian zdobył Szymon Łukasiewicz w 49. minucie spotkania.

Orlęta Łuków – Włodawianka Włodawa 1:1 (0:1)
Szymon Łukasiewicz 49′ – Władysław Magdysz 29′

Orlęta: Karpiński – Skwarek (70′ Tucki), Bulak, Purzycki, Goławski – Sowisz, Kierych, M. Ebert, Kurowski (46′ Matuszewski) – Siemieniuk, Łukasiewicz.

Ostatni bezpośredni mecz w IV lidze:
Orlęta Łuków – Hetman Zamość, 1:4, 19 sierpnia 2018 r.

Statystyki rundy jesiennej:

 •  1440 minut w IV lidze: Kacper Kowalczyk, Przemysław Żmuda, Michał Dudek
 • Najwyższe zwycięstwo: 6:0 z Kłosem Chełm
 • Czyste konta: 6 (z Lewartem, Włodawianką, Kłosem, Startem Krasnystaw i MKS-em Ryki x2)
 • Najwięcej żółtych kartek – Michał Skiba, Marcin Byszewski (obaj pięć)
 • Zawodnicy bez kartki: Adrian Cymerman, Kacper Kowalczyk, Maciej Markowski, Adam Mazurek, Kamil Oziemczuk, Szymon Solecki
 • Czerwona kartka: Przemysław Kanarek z Lewartem
 • Jedyna drużyna bez remisu w IV lidze
  Strzelcy Hetmana:
 • Kamil Oziemczuk (15 bramek)
 • Mateusz Olszak, Rafał Turczyn (9 bramek)
 • Rafał Kycko, Paweł Myśliwiecki (6 bramek)
 • Dawid Skoczylas, Przemysław Kanarek (5 bramek)
 • Dawid Daszkiewicz, Przemysław Żmuda (1 bramka)
 • 1 bramka samobójcza

Sędzią sobotniego meczu będzie Michał Mikulski. Początek spotkania o godzinie 14:00. Zapraszamy na stadion!