12.04.2018

Pierwsza połowa to okres zagęszczenia gry w środku pola. Od samego początku Powiślak cofnął się głęboko do defensywy i liczył na grę z kontry. Hetman starał się stwarzać przewagę przez rozprowadzanie piłki po skrzydłach jednak nierówne boisko nie pomagało w tym zadaniu. Pierwszą dogodną sytuację stworzył sobie Paweł Myśliwiecki jednak jego strzał przeleciał tuż obok słupka.

Zamościanie agresywnie weszli w drugą połowę spotkania. W 51. minucie Stefański popisał się świetną wrzutką w pole karne, a strzał głową Myśliwieckiego poszybował tuż obok słupka. Po kilku atakach pozycyjnych Hetmana obie drużyny nieco spuściły z tonu, a mecz utknął w środkowej części boiska. Kwadrans przed końcem Biało-Zielono-Czerwoni mieli dwie okazje do zagrożenia bramce gospodarzy z rzutu rożnego, ale żadna z nich nie była skuteczna. Chwilę później trener Ziarkowski dokonał dwóch zmian. Za Myśliwieckiego i Bednarę na boisku pojawili się Nastałek i Solecki. W 78. minucie Michał Paluch miał świetną okazję na wyprowadzenie Hetmana na prowadzenie, ale jego próba przelobowania bramkarza spaliła na panewce. Żuber odprowadził piłkę wzrokiem, która jednak minęła lewy słupek. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Paluch miał na nodze piłkę meczową. 24-latek z impetem wbiegł w pole karne rywala i zdecydował się na techniczne uderzenie. Futbolówka po raz kolejny minęła jednak słupek bramki Powiślaka. W doliczonym czasie gry drużyna gospodarzy mogła rzutem na taśmę zgarnąć komplet punktów, ale strzał Grzegorza Fularskiego obronił Kacper Skrzypek.

Powiślak Końskowola – Hetman Zamość 0:0 

Powiślak: Żuber – Wankiewicz, Grzegorczyk, Antoniak, Leszczyński – Fularski, Miazga (63’ Dudkowski), Mietlicki (58′ Kamola) – Pięta (53’ Kopeć), Kłyk (75’ Przychodzień), Sułek.

Hetman: Skrzypek – Dudek, Żmuda, Świech, Daszkiewicz – Myśliwiecki (82’ Solecki), Bednara (82’ Nastałek), Kanarek, Kycko, Stefański – Paluch.

Żółte kartki: Patryk Grzegorczyk, Kamil Leszczyński – Jakub Bednara, Dawid Daszkiewicz