28.08.2018

Lewart Lubartów założony został w 1923 roku. Nazwa klubu pochodzi od herbu szlacheckiego Firlejów „Lewart” i oznacza „lampart”. Zespół swoje mecze rozgrywa na stadionie przy ul. Parkowej 6, który posiada 1000 miejsc siedzących. Obiekt ten można uznać za niezbyt szczęśliwy dla zamościan. W zeszłym sezonie w październikowym starciu Hetman musiał uznać wyższość gospodarzy po porażce 3:1. W sezonie 2016/17 w bezpośrednim starciu między Lewartem, a Hetman przy Parkowej padł remis 2:2. W ostatnim spotkaniu obu drużyn Biało-Zielono-Czerwoni okazali się lepsi wygrywając przy KJ8 2:1.

Podopieczni Łukasza Mierzejewskiego wywieźli ostatnio trzy punkty z Włodawy. Nie był to jednak łatwy mecz z Włodawianką. Goście wyszli na prowadzenie w 17. minucie za sprawą Artura Szkutnika i dowieźli jednobramkową przewagę do końca spotkania. Lewart miał jednak sporo szczęścia. Gospodarze nie wykorzystali bowiem rzutu karnego pod koniec pierwszej połowy.

Skład Lewartu z ostatniego meczu z Włodawianką:

Lewart: Parzyszek – Wankiewicz, Budzyński, Michna, Iskierka – Pokrywka (46′ Najda), Szkutnik, Majewski (58′ Sikora), D. Pikul (56′ Filipczuk) – Fularski (87′ Mitura), Bujak (78′ Marzęda).

W zamojskim zespole imponują osiągnięcia w ofensywie. Na czele klasyfikacji strzelców IV ligi lubelskiej znajduje się dwóch zawodników Hetmana. Z siedmioma bramkami na koncie prowadzi Mateusza Olszak. Tuż za nim z czterema trafieniami plasuje się Kamil Oziemczuk. W pierwszych trzech meczach dwie bramki strzelił także Rafał Turczyn, a po jednym trafieniu na swoim koncie mają Dawid Skoczylas i Dawid Daszkiewicz. Jedynym zmartwieniem trenera Jacka Ziarkowskiego może być brak czystych kont w ostatnich dwóch spotkaniach. W drugiej kolejce Mateusz Ebert wyprowadził na prowadzenie Orlęta Łuków, a w zeszłą sobotę Victoria Żmudź za sprawą Erwina Sobiecha zanotowała w Zamościu pierwsze trafienie w sezonie.

Głównym arbitrem środowego spotkania będzie Sylwester Wuczko. Początek meczu o godzinie 17:00.

Mateusz Różycki