24.08.2018

Drużyna Victorii Żmudź została założona w 1989 roku. Największe sukcesy klubu to awans do klasy okręgowej w sezonie 2010/2011 oraz awans w kolejnym sezonie 2011/2012 do czwartej ligi. W zeszłym sezonie drużyna ze Żmudzi zajęła 12. miejsce w tabeli IV ligi. Oba mecze Hetmana z najbliższym przeciwnikiem zakończyły się zwycięstwami zamościan. W sierpniowym spotkaniu Biało-Zielono-Czerwoni rzutem na taśmę wygrali 2:1 po bramce w doliczonym czasie gry. W Żmudzi obyło się bez wielkich emocji. Podopieczni Jacka Ziarkowskiego wygrali w Wielką Sobotę z Victorią 6:0.

W pierwszych dwóch meczach rozpoczętego sezonu żmudzianie zebrali zaledwie jeden punkt. W inauguracyjnym spotkaniu zremisowali bezbramkowo ze Startem Krasnystaw. Z kolei w zeszły weekend w domowym spotkaniu musieli uznać wyższość Włodawianki, która dzięki jednobramkowej przewadze wywiozła ze Żmudzi trzy punkty.

Podopieczni Jacka Ziarkowskiego z kompletem punktów na koncie w dobrych nastrojach przystąpią do sobotniego starcia. Wyniki 5:0 z MKS-em Ryki i 4:1 z Orlętami Łuków napawają optymizmem. Celem w sobotę z pewnością będzie okazałe zwycięstwo oraz zachowanie czystego konta. Powiększyć dorobek bramkowy spróbuje między innymi Mateusz Olszak, który z czterema trafieniami prowadzi w klasyfikacji strzelców IV ligi lubelskiej.

Kibice, którzy udadzą się na czwartoligowe starcie oprócz – miejmy nadzieję – pokaźnej liczby bramek obejrzeć będą mogli pokaz freestyle football. W przerwie meczu swoje umiejętności zaprezentują Kamil Skwaryło, Szymon Knap, Sebastian Jabłoński i Michał Witkowski.

Głównym arbitrem spotkania będzie Maciej Łasocha. Na liniach pomagać mu będą Karol Walczuk oraz Piotr Dziubak. Początek spotkania o godzinie 13:00. Zapraszamy na stadion!

Mateusz Różycki