14.08.2018

Klub MKS Ryki założony został w 1948 roku. Najbliższy przeciwnik Hetmana w minionym sezonie IV ligi zajął 13. miejsce z dorobkiem 21 punktów. Co ciekawe, oba mecze w sezonie 2017/18 między Hetmanem, a MKS-em zakończyły się wynikiem 7:0 dla zamościan.

Hetman kolejny sezon zaczyna z brzemieniem bycia faworytem do wygrania ligi. Drużyna Jacka Ziarkowskiego przed rozpoczęciem ligi rozegrała cztery sparingi. Mecze z Sokołem Sieniawa i Avią Świdnik zakończyły się porażkami 0:2. Remis z trzecioligową Chełmianką 1:1 oraz bardzo wysokie zwycięstwo z Unią Hrubieszów 9:1 dają jednak powody do optymizmu. Trener może być także zadowolony ze wzmocnień podczas letniego okienka transferowe. Na tę chwilę do klubu dołączyli: Michał Skiba, Dawid Skoczylas, Mateusz Olszak, Damian Pupeć, Kamil Oziemczuk i Kacper Kowalczyk.

Głównym arbitrem sobotniego spotkania będzie Daniel Złotnicki.

Przypominamy, że przed meczem w kasach stadionu OSiR w Zamościu do kupienia będą karnety na domowe mecze Hetmana w rundzie jesiennej. Serdecznie zapraszamy do zakupu. Do zobaczenia na stadionie!

h