Na obiektach zamojskiego OSiRu znów zagościli piłkarze. Biało-Zielono-Czerwoni rozpoczęli bowiem przygotowania do rundy wiosennej rozgrywek III ligi gr. 4. Jeszcze w styczniu zamościanie zagrają w sparingach między innymi z Avią Świdnik czy Chełmianką Chełm.

– Pierwszy tydzień pracy to okres, w którym będziemy się dostosowywać do większych obciążeń treningowych. To okres przejściowy. Trenujemy w starym gronie. Pojawili się zawodnicy, którzy grali w poprzedniej rundzie w Hetmanie i są zakontraktowani. Przepisy jasno określają, że w tej chwili nie możemy testować żadnego zawodnika, więc dostosowujemy się do tego – powiedział trener Jarosław Czarniecki.

Szkoleniowiec Hetmana przedstawił szczegółowo jak wyglądały pierwsze dni i jakie są plany na najbliższy tydzień. – W poniedziałek i wtorek przeprowadziliśmy pracę tlenową połączoną z budowaniem siły ogólnej. W całym okresie przygotowawczym będziemy trenować na obiektach OSiRu. W środę odbyły się testy sprawnościowe. W kolejnym mikrocyklu wejdziemy na większe obciążenia. W każdym tygodniu będą one zwiększane. Sparingi zaczynamy 23 stycznia. Zaplanowanych jest kilka bardzo ciekawych meczów kontrolnych. Zagramy między innymi z Avią, Chełmianką, Sokołem Sieniawa, także będzie z kim pograć. Co do wzmocnień będziemy chcieli uzupełnić tę kadrę, która prezentowała się jesienią. Zobaczymy kogo uda się ściągnąć do Zamościa – stwierdził szkoleniowiec