Filip Drozd urodził się 31 października 1991 roku w Kraśniku. Jest wychowankiem Stali Kraśnik i występuje na pozycji napastnika. Zawodnik z powodzeniem reprezentował również barwy takich klubów jak Ślęza Wrocław, Wisła Sandomierz oraz Motor Lublin. W obecnym sezonie Filip strzelił w 17 meczach 16 bramek i był wyróżniającym się zawodnikiem, zarówno Stali Kraśnik jak i całej IV ligi lubelskiej. Dzięki strzeleniu tak dużej ilości bramek jest on obecnie liderem klasyfikacji strzelców.

Kibice Hetmana na pewno pamiętają Filipa z sierpniowego meczu ze Stalą Kraśnik, w którym był on kluczowym zawodnikiem drużyny gości.

– Nie ukrywam, że chciałem spróbować sił wyżej. Oferta która by mnie zainteresowała jednak się nie pojawiła. Z Hetmana oferta była najbardziej konkretna, dlatego zdecydowałem przenieść się do Zamościa – mówi Filip Drozd. Zawodnik zapytany o to czy jest w stanie powtórzyć liczbę strzelonych bramek z rundy jesiennej odpowiada, że jest w stanie, jednak nie chce tego obiecywać. Ostatnie rundy pokazały, że co rundę strzelam sporo bramek. Nie można tego obiecać ponieważ jest to niewiadoma. Zobaczymy jak wejdę w drużynę i zgram się z chłopakami. Jestem zdania, czy będę strzelał czy pomagał drużynie w ich zdobywaniu to te bramki będą.

Piotr Welcz dyrektor sportowy Hetmana nie ukrywa zadowolenia z zakontraktowania:

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z transferu Filipa. Z zawodnikiem rozmawialiśmy już latem, jednak wtedy nie był jeszcze gotowy na zmianę barw klubowych. Filip miał propozycje z innych klubów, jednak widzi to co się dzieje w Zamościu. Walka o wyższe cele w Hetmanie miała znaczący wpływ na podjecie decyzji przez zawodnika. Zostając przy transferach to pozostało nam do sfinalizowania temat środkowego obrońcy. Testujemy obecnie Romana Bojko. Jest to wychowanek Karpat Lwów rocznik 96. Przyglądamy się temu zawodnikowi i sądzę, że po pierwszym sparingu będziemy mogli podjąć decyzje. Dalej obserwujemy województwo lubelskie w kontekście tej pozycji. W mieście można usłyszeć pytania dlaczego nie rozmawiamy z jednym lub drugim zawodnikiem. Należy tutaj dodać, ze rozmawialiśmy ze swoimi zawodnikami typu Mateusz Herda czy tez Przemysław Kanarek. Nie byli oni jednak zainteresowani grą na poziomie czwartej ligi. Hetman musi zrobić sportowy krok do przodu aby ci najbardziej wartościowi wychowankowie chcieli wrócić do nas. Z uwagi na przeprowadzone transfery i planowane zakontraktowanie środkowego obrońcy, jutro lub w poniedziałek zapadną decyzje kadrowe. Działamy w ścisłym reżimie jeśli chodzi o budżet. Będziemy musieli wypożyczyć z naszego klubu dwóch kolejnych zawodników, do innych klubów. Sprawy stricte ekonomiczne są ściśle przez nas przestrzegane i nie wyobrażam sobie, ze będziemy działali ponad stan – kończy dyrektor.

Filip witamy w Hetmanie i życzymy powodzenia w naszym klubie!

KG

IMG_20170113_142122