Drużyna z Tomaszowa założona została w 1923 roku. Do największych sukcesów klubu zalicza się v-ce Mistrzostwo Polski juniorów U-19 w roku 2006 oraz występy w III lidze. W ostatnim meczu ligowym podopieczni Marka Sadowskiego zmierzyli się ze Stalą w Kraśniku. Lider nie pozostawił złudzeń i pokonał naszego najbliższego rywala aż 6:0. Tomasovia wyszła na tamten mecz w składzie:

Waśkiewicz – Szuta (72′ Krosman), Piątkowski (55′ Piatnoczka), Karwan, Łeń – Karólak (55′ Orzechowski), Skiba (62′ Żerucha), Żurawski, Towbin, Baran – Mruk (65′ Świątek)

DSC_1099

Tomaszowianie z 42 punktami na koncie zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli i tracą do Hetmana sześć oczek. W rundzie jesiennej w meczu rozgrywanym w Zamościu Hetman wygrał 3:1. Wynik październikowego spotkania już w drugiej minucie otworzył Rafał Turczyn, a dwa trafienia dołożył jeszcze Michał Paluch. Wynik meczu ustalił Karol Karólak.

W niedzielę na boisku nie zobaczymy Przemysława Żmudy, który nie wrócił jeszcze do treningów po kontuzji, której doznał w meczu ze Stalą Kraśnik. Sędzią niedzielnego spotkania będzie Arkadiusz Nestorowicz. Początek meczu w Tomaszowie zaplanowano na godzinę 17:00.