18.04.2017

Marek Motyka to były piłkarz między innym Hetmana Zamość, którego barwy reprezentował w sezonach 1990/1992 oraz 1991/1992.  Jego kariera piłkarska przez większość czasu byłą jednak związana z krakowską Wisłą dla której rozegrał 323 mecze. W swoich piłkarskim CV może pochwalić się również ośmioma meczami z orzełkiem na piersi.

Jako trener prowadził między innymi kluby ekstraklasowe: Szczakowiankę Jaworzno, Polonię Warszawa, Górnika Zabrze, Polonię Bytom czy też Koronę Kielce. Ostatnio trenował Rozwój Katowice oraz  Concordię Knurów.

Obecny sztab szkoleniowy nie ulegnie zmianie. Asystentem nowego szkoleniowca będzie, Jacek Szczyrba oraz Krzysztof Krupa a za bramkarzy odpowiadał będzie Włodzimierz Kwiatkowski.

– Miałem przyjemność budować tu drugą ligę (dzisiejsza pierwsza liga). Przeżyłem tutaj półtora roku wspaniałego okresu. Gdy zaczynaliśmy grać na trybuny przychodziło 500 kibiców a z czasem bywało już ich 6 tysięcy. Śledziłem w mediach cały czas co się dzieje z Hetmanem. Serce krwawiło gdy zobaczyłem jak to się wszystko potoczyło. Ostatnio byłem tu zaproszony w lipcu na uroczystość reaktywacji Klubu Sportowego Hetman Zamość. Poznałem prezesa, prezydenta miasta, zobaczyłem zespół, publiczność. Serce zaczęło mocniej bić i pomyślałem jak ten Hetman fajnie gra. Drużyna złożona z młodych chłopaków zaprezentowała się wtedy w meczu bardzo fajnie. Wydawało się, że ta grupa spokojnie da sobie radę, jednak życie pokazało, że Chełmianka uciekła trochę i zastanawiam się dlaczego. Potencjał wydaje się, że jest duży. Spodobała mi się perspektywa pracy ze swoimi, młodymi chłopakami, perspektywicznymi zawodnikami. Kierunek, którym chce podążać klub jest kierunkiem, który sobie bardzo cenię. Cieszę się, że mamy szansę tą piłkę tu odbudować i oby się udało – powiedział tuż po podpisaniu kontraktu nowy szkoleniowiec Hetmana.

DSC01798

–  Trener nie będzie pełnił funkcji tylko trenera pierwszego zespołu ale również funkcję trenera koordynatora. Zwrócimy się do klubów z którymi chcemy współpracować z taką propozycją. Trener przez swoją sympatię do Zamościa nie wystąpił z ogromnymi żądaniami finansowymi. Część zobowiązań trenera przejął prywatny sponsor, Grupa Oscar – dodał prezes Hetmana Mirosław Kędrak.

Trenerze, powodzenia!

Kamil Gac

DSC01735