05.04.2017

W spotkaniu, które odbywało się w sali konferencyjnej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu udział brali między innymi: Prezydent Miasta – Andrzej Wnuk, Przewodniczący Rady Miasta – Jan Matwiejczuk, siedmiu miejskich radnych oraz kibice Hetmana. Z ramienia klubu w spotkaniu udział brali: Mirosław Kędrak – prezes zarządu, Krzysztof Szmit – v-ce prezes zarządu, Piotr Welcz – dyrektor sportowy, Krzysztof Rysak – ówczesny trener  drużyny seniorów oraz Szymon Solecki – kapitan drużyny.

Główne cele spotkania to przedstawienie obecnej sytuacji KS Hetman Zamość i piłki nożnej w Zamościu, ze szczególnym uwzględnieniem podnoszonych zarzutów co do działalności Fundacji. W celu przedstawienia ogólnej sytuacji oraz wykorzystywania środków budżetowych władze klubu przygotowały prezentację. Dowiedzieliśmy się z niej między innymi, że z miasta w 2017 roku Hetman Zamość otrzymał kwotę 400 tysięcy złotych, pozostała kwota w wysokości 200-300 tysięcy złotych pochodzi od sponsorów klubu i z działalności statutowej. W zespole seniorskim na tą chwilę jest dwudziestu czterech zawodników, z czego siedemnastu pochodzi z Zamościa, czterech z Zamojszczyzny, dwóch z województwa lubelskiego a tylko jeden zawodnik pochodzi z poza województwa lubelskiego a dokładnie z Koszalina.

– Na spotkaniu jestem też jako kibic, nie tylko jako przedstawiciel miasta. Hetman jest młodą i świeżą drużyną, moim zdaniem budowaną perspektywicznie. Należy trzymać kciuki i dopingować, a co do oceny przyjdzie jeszcze czas. Jeśli chcemy pomagać Hetmanowi kupujmy bilety oraz karnety na ligowe mecze Hetmana. Jeśli sprzedamy tysiąc, dwa tysiące karnetów to będą to środki, które pozwolą klubowi systematycznie się rozwijać – powiedział Prezydent Miasta Andrzej Wnuk.

Poruszony został również temat nieobecności na spotkaniu radnych, którzy mieli zastrzeżenia co do działalności klubu.

– Źle dzieje się, że na spotkanie na które zaproszeni zostali wszyscy miejscy radni, których w radzie zasiada dwudziestu trzech na spotkaniu zjawiło się tylko siedmiu. Świadczy to tylko o tym, jak samorząd traktuje tą dyscyplinę, która w mojej ocenie jest najbardziej żywiołową – skomentował liczbę radnych obecnych na spotkaniu Jerzy Nizioł.

– Ubolewamy nad tym, że ta część radnych, która miała najwięcej zastrzeżeń, chociażby do wysokości dotacji dla klubu dzisiaj jest nieobecna. Wnioski wyciągnijcie państwo sami z tej nieobecności – powiedział dyrektor sportowy Piotr Welcz

Padło również bardzo ważne pytanie o bezpieczeństwo podczas organizowania meczów przez klub.

– Ja jako prawnik nie mogę sobie pozwolić abyśmy nie spełniali pewnych wymogów prawnych oraz formalnych, dotyczących organizacji meczów. Organizujmy wszystkie mecze jako imprezy masowe, mamy podpisaną umowę z zewnętrzną firmą ochroniarską. Posiadamy pełny zakres zabezpieczenia medycznego. Na stadionie jest monitoring. Policja przedstawia nas jako wzór do współpracy z klubem. W Zamościu jest porządek na trybunach, również pod względem kibicowskim – odpowiedział prezes klubu Mirosław Kędrak.

Spotkanie przebiegło w bardzo przyjaznej atmosferze.

KG