A

Awans – od początku cel jest postawiony jasno. Zadanie to jest do wykonania, ale żeby skutecznie zrealizować założony cel, musi być wykonana najpierw ciężka praca w przerwie zimowej. Pozostaje tylko wierzyć, że cel zostanie osiągnięty i po ostatnim naszym meczu który będzie rozgrywany w Chełmie szampany wystrzelą.

B
Bramkarze – dwóch świetnych zawodników na tej pozycji rywalizujących między sobą w rundzie jesiennej. Rywalizację wygrał Patryk Kierepka, jednak Kamil Tomczyszyn w meczach w których dostawał swoje szanse trzeba przyznać, że spisywał się nie nagannie. Po zakontraktowaniu Kacpra Skrzypka rywalizacja będzie jeszcze bardziej zacięta, co może tylko korzystnie wpłynąć na poziom bramkarski naszych zawodników.

Hetman TRENING 4 VII 2016 (7)

C
Chełmianka – główny rywal w walce o awans do III ligi, mamy nadzieję, że w czerwcu to my będziemy cieszyć się z awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Chociaż w Chełmie ambicje postawione są równie wysoko jak w Zamościu.

D

Derby – wiele meczów derbowych w rundzie jesiennej, dwa mecze przegrane, świetna frekwencja i oprawa meczów.

foto-18

E
Egzekucja – aż w 8 meczach w rundzie jesiennej Hetman strzelał bramkarzowi rywali trzy lub więcej bramek. Świetna postawa naszej ofensywy pozwala patrzeć z optymizmem na rundę jesienną. Pojawiały się oczywiście również momenty braku szczęścia jednak końcowa liczba bramek strzelonych w liczbie 46 w 17 meczach jest wynikiem zadowalającym.

Oleksij Rodewicz Anton Lucyk

F
Frekwencja – zakończona runda jesienna była bardzo udana pod względem frekwencji. Na meczach derbowych można było dostrzec do 3 tys kibiców na trybunach stadionu przy Królowej Jadwigi. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i wierzymy, że będzie się ona tylko poprawiać.

stadion OSiR w Zamościu

H
Historia – która dzieje się na naszych oczach. Hetman ponowie zakreśla się na kartach historii zamojskiej piłki i miejmy nadzieję będzie się to coraz bardziej poszerzać.

I
Idealny strzał – w potyczce z Górnikiem II Łęczna w wykonaniu Łukasza Kamińskiego pozwolił nam się cieszyć ze zdobycia trzech punktów na trudnym terenie. Najlepszy mecz Hetmana w rundzie jesiennej, i biorąc pod uwagę wagę gola oraz wykończenie śmiało można przyznać, że była to bramka rundy jesiennej w wykonaniu Hetmana.

K
Kibice – bez których nie da się budować poważnego klubu. Na każdym meczu u siebie mogliśmy liczyć na wsparcie ze strony kibiców, a najzagorzalsi sympatycy Hetmana wspierali również drużynę w meczach wyjazdowych. Atmosfera stwarzana przez kibiców ewidentnie pomaga wspinać się naszym zawodnikom ponad naszych rywali.

p1320959

L
Legia Soccer Schools – projekt szkolenia dzieci z przedszkoli który zawitał tego roku do naszego miasta właśnie dzięki Hetmanowi. Jest to projekt długofalowy i pod
względem młodych adeptów może przynieść Hetmanowi oraz zamojskiej piłce w przyszłości wiele dobrego.

M
Młodzież – Hetman to nie tylko piłka seniorska. Drużyna juniorów starszych równie dobrze spisywała się w rundzie jesiennej. Trzecie miejsce i tylko 4 pkt straty do lidera. Najwięcej spośród rywali ligowych bo, aż 36 bramek strzelonych pokazuje, że praca z młodzieżą nie jest pomijana. W przyszłość możemy mieć z tych chłopaków wiele uciechy.

O

Obrona – drużynę budują się od tyłu. Tą dewizą kierowali się działacze Hetmana. Nuta doświadczenia w postaci Szymona Soleckiego dodana do młodości Dawida Daszkiewicz, wymieszana z ogromny zaangażowaniem całej formacji daje zamierzone efekty.

Dawid Daszkiewicz

P
Puchar Polski na szczeblu okręgowym – Już 10 maja odbędzie się finał na boisku w Tomaszowie. Miejmy nadzieję, że to Hetman awansuje na kolejny szczebel a kibice będą mogli zaśpiewać ” Puchar jest Nasz”.

R
Reaktywacja – powrót do tradycji piłkarskiej na Zamojszczyźnie i przywrócenie na mapę piłkarskiej Polski Klubu Sportowego Hetmana Zamość. Jasność, przejrzystość i budowanie w oparciu o zawodników z regionu to główne cele które przyświecają Hetmanowi.

Mecz oldbojów Hetman Zamość Stal Mielec 24 VII 2016 (9)

S
Solecki Szymon – ostoja defensywy Hetmana, kapitan, lider szatni.

T
Transfery – to co kibiców kręci najbardziej w czasie przerw między poszczególnymi rundami. Publika chce nowych, lepszych, klasowych graczy. Przed rundą wiosenną Hetman pozyskał już dwóch bardzo ciekawych zawodników.

p1000754

U
Umiejętność operowania piłką – taktyka Hetmana to nie przysłowiowa laga na zawodników z linii ataku. Hetman świetnie radzi sobie w grze na małej przestrzeni. dobrze operuję piłka. Miło jest patrzeć na tak dobrze grający zespół.

W
Welcz Piotr – osoba w pełni zaangażowana w reaktywację Hetmana. Pełniąca w klubie wiele ról, dyrektora sportowego, asystenta trenera pierwszej drużyny. Świetna obsada sparingpartnerów do rundy wiosennej to właśnie jego zasługa.

Z
Ziółkowski Damian – król strzelców ligi okręgowej po rundzie jesiennej. Zawodnik po którym w Zamościu oczekuje się bardzo wiele. Można tylko i wyłącznie patrzeć z nadzieją na ten transfer.

s4_ziolkowski_robil_co_mogl_

KG