08.02.2017

W środę, 8 lutego podopieczni trenera Krzysztofa Rysaka rozegrali czwarte spotkanie kontrolne w ramach przygotowań do rundy wiosennej. W ubiegłą niedzielę wygrali 10:0 z Roztoczem Szczebrzeszyn. Dziś ich rywalem była Avia Świdnik. Przypomnijmy, że jest to zespół trzecioligowy, który zajmuje w swojej lidze wysokie, piąte miejsce. W zamojskim zespole zabrakło napastnika Filipa Drozda. Zawodnika z dzisiejszego sparingu wyeliminowała kontuzja.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się w pierwszej połowie linia obrony. Z pewnością trener Ryska może być zadowolony z występu niektórych zawodników. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi młodzi defensorzy. Norbert Myszka oraz Szymon Płotnikiewicz dobrze wykorzystali swoje minuty na boisku.

Pierwsza połowa nie rozpoczęła się po myśli zawodników Hetmana. W 27 minucie piłkarze Avii zdobyli swoją pierwszą bramkę. Skrzydłowy drużyny gości wypatrzył dobrze ustawionego w naszym polu karnym Piekarskiego a ten pewnie pokonał naszego bramkarza. Jeszcze przed końce pierwszych 45 minut zamościanom udało się odrobić straty a nawet wyjść na prowadzenie. Najpierw Przemysław Kanarek głową pokonał bramkarza Avii a po chwili, bo już w 36 minucie po składnej akcji Ziółkowskiego z Czadym ten drugi mógł się cieszyć z bramki dającej prowadzenie.

W drugiej połowie doszło do kilku zmian w naszej drużynie. Na boisku zameldowali się: Kacper Skrzypek, Łukasz Bubeła, Michał Luterek, Łukasz Kamiński, Maciej Markowski, Dawid Daszkiewicz oraz Błażej Omański. Świdniczanie szybko doprowadzili do wyrównania. W 57 minucie pomocnik Avii dobrze zagrał między obrońców do dobrze wychodzącego na pozycję Mroczka a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie pomylił się i dał swojej drużynie wyrównanie. Druga część spotkania była przeplataniem dobrej gry naszego zespołu z nieco słabszymi momentami. Dało zauważyć się, że w niektórych zagraniach brakuje dokładności, co widoczne było przy zdobyciu trzeciej bramki dla Avii w 63 minucie. Źle wyprowadzona piłka przez naszych zawodników trafiła do zawodnika Avii ustawionego na skrzydle, ten dobrze wrzucił do Czułowskiego, który to wygrał głowę i pokonał naszego bramkarza. Hetman starał się jednak ciągle atakować i nie odstępować od rywala. Efektem czego była wyrównująca bramka zdobyta w 78 minucie. Łukasz Kamiński wypatrzył dobrze wychodzącego na pozycję Błażeja Omańskiego. Ten urwał się skrzydłem, zauważył w polu karnym Damiana Kupisza i napastnik, po oddaniu strzału z 5 metra, mógł cieszyć się z wyrównującej bramki.

Kolejny test przed naszą drużyną już w sobotę. Podopieczni Krzysztofa Rysaka zmierzą się na wyjeździe z Lublinianką Lublin.

Hetman Zamość – Avia Świdnik 3:3 (1:2)

Bramki dla Hetmana: Przemysław Kanarek, Hubert Czady, Damian Kupisz.

Skład Hetmana:

I połowa:

Tomczyszyn – Kanarek, Solecki, Płotnikiewicz, Myszka – Mazur, Czady, Turczyn, Otręba, Ziółkowski – Kupisz

II połowa:

Skrzypek – Bubeła, Solecki, Kanarek,Luterek – Kamiński, Czady, Markowski, Omański, Daszkiewicz – Kupisz

Poniżej wypowiedź trenera:

KG