10.02.2017

Lublinianka Lublin została założona w 1921 roku. Jest to najstarszy lubelski klub oraz jeden ze starszych klubów z Lubelszczyzny. Do największych sukcesów klubu zalicza się 1/4 finału Pucharu Polski w sezonie 69/70 oraz jedenaście sezonów w II lidze. Obecne rozgrywki, po rundzie jesiennej Lublinianka zakończyła na jedenastym miejscu. W siedemnastu meczach rundy jesiennej, nasz sobotni rywal strzelił 22 bramki tracąc ich 25.

Hetman w tym sezonie spotkał się z Lublinianką w meczu ligowym. Drużyna z Zamościa wygrała to spotkanie 3:1. Bramki dla naszego zespołu strzelali Kupisz, Omański oraz Rodewicz. Należy również dodać, że to Lublinianka jako pierwsza strzeliła gola. Jednak Hetman bardzo dobrze zareagował na boiskowe wydarzenia strzelił gola w ostatniej minucie pierwszej części meczu a w drugiej połowie dominował nad rywalem i zasłużenie wygrał to spotkanie.

Do tej pory piłkarze Lublinianki rozegrali trzy sparingi w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Wyniki prezentują się następująco:

Lublinianka – Motor Lublin 0:2

Lublinianka – Stal Kraśnik 2:1

Lublinianka – Opolanin Opole Lubelskie 4:0

W ostatnim sparingu z Opolaninem Opole Lubelskie nasz sobotni rywal zagrał w następującym składzie:

Krupa – Dzyr, Kosiarczyk, Ptaszyński, Paździor – Marzęda, Kamola, E. Sobiech, Rovbel – Kośka, Stefański

Sparing zostanie rozegrany w sobotę 11.02, o godzinie 14:00 w Lublinie.

KG