Panie i panowie! Zaczynamy!

Godziny pozostały do trzecioligowej inauguracji, w której zmierzymy się z Orlętami Spomlek Radzyń Podlaski. W letniej przerwie w naszym zespole pojawiło się kilku nowych graczy, którzy powinni znaleźć się w wyjściowej jedenastce niedzielnego spotkania. Nasz szkoleniowiec tonuje nastroje, wierząc jednocześnie w swój zespół.

– Spodziewamy się agresywnej gry Orląt. Jest to zespół, który raczej ustawia się defensywnie, szukając swoich szans w kontrach. I na pewno potrafi robić to bardzo dobrze. Musimy więc być bardzo czujni. Z pewnością nie będziemy mieć ani czasu, ani miejsca na spokojne rozgrywanie piłki. Ważna będzie więc koncentracja i płynne przechodzenie do kolejnych faz ataku – wyjaśnia Jacek Ziarkowski. – Oczywiście pracowaliśmy nad tym w mikrocyklach oraz w sparingach, jednak mecz o punkty to inne wyzwanie. Podchodzimy do przeciwnika z respektem, ale chcemy podnieść z murawy trzy punkty i taki jest nasz cel.

W udaną inaugurację wierzy również doświadczony Kamil Oziemczuk.

– Okres letni przepracowaliśmy naprawdę solidnie, a przygotowanie fizyczne jest w trzeciej lidze sprawą kluczową. Moim zdaniem, mamy tę przewagę nad rywalem, że trzon naszego zespołu został zachowany, a zdecydowana większość nowych zawodników przepracowała z nami cały okres przygotowawczy. Pewne schematy możemy więc na boisku rozgrywać w ciemno, co sprawdzało się w sparingach – zauważył Kamil Oziemczuk. – Spodziewamy się jednak trudnego meczu i wsparcie kibiców na pewno będzie nam potrzebne.

Sędzią głównym spotkania jest Michał Wasil reprezentujący OKS Lublin.

Niedziela. Godzina 17.00. Stadion przy Królowej Jadwigi 8. Inauguracja rozgrywek III ligi (gr. IV). Hetman Zamość – Orlęta Spomlek Radzyn Podlaski. Liczymy na Wasz doping!