• ul. Królowej Jadwigi 8
  • 22-400 Zamość

  • tel. 533 697 006
  • e-mail: sekretariat@kshetman.zamosc.pl

  • nr konta: 36 1240 2816 1111 0010 6632 2190

Dwóch nowych zawodników z kontraktami!

Hetman Zamość podpisał kontrakty z dwoma nowymi zawodnikami. Biało-Zielono-Czerwone barwy od dziś reprezentować będą Kamil Oziemczuk oraz Mateusz Olszak

28.07.2018

Kamil Oziemczuk przyszedł do Hetmana z Motoru Lublin. Jako przedstawiciel rocznika 1988 zadebiutował w Ekstraklasie przed rówieśnikami Kamilem Glikiem, Kamilem Grosickim czy Robertem Lewandowskim. W barwach Górnika Łęczna na najwyższym poziomie rozgrywkowym rozegrał 929 minut strzelając trzy bramki w meczach z Legią Warszawa, Koroną Kielce i Górnikiem Zabrze. Na zapleczu Ekstraklasy Oziemczuk spędził na boisku aż 4401 minut, gdzie strzelił 4 bramki i zaliczył 5 asyst w barwach Górnika Łęczna i Motoru Lublin. Zawodnik miał także epizod w barwach francuskiego AJ Auxerre. Rozwój kariery piłkarza pokrzyżowała jednak kontuzja. 30-latek reprezentował także barwy Orląt Radzyń Podlaski oraz Avii Świdnik. Przez ostatnie dwa lata ponownie znalazł się w Motorze Lublin. W poprzednim sezonie w 28 występach w III lidze strzelił sześć bramek.

Mateusz Olszak pochodzi z Puław, a swoją karierę rozpoczynał w Hetmanie Gołąb, Orłach Kazimierz Dolnym, Wiśle Puławy i Lechu Poznań. W sezonie 2011/2012 wrócił do Puław strzelając dwie bramki dla Wisły w drugiej lidze. Rundę wiosenną spędził już w Puszczy Niepołomice dokładając jedno trafienie w tym samym sezonie. Po bezbramkowej rundzie jesiennej przeniósł się do Chełmianki, w której wiosną 2013 roku strzelił sześć bramek w III lidze. W Chełmie pozostał na kolejne dwa sezony, kiedy to strzelił aż 28 goli. Kolejne półtora sezonu w Puławach obfitowało ośmioma trafieniami dla miejscowej Wisły. Wiosną 2017 roku Mateusz Olszak zdecydował się na transfer do Orląt Radzyń Podlaski. Tam w 15 występach trafiał do bramki dziewięciokrotnie. 25-latek początek ostatniego sezonu spędził w Avii Świdnik. 682 minuty spędzone na boisku w barwach dziesiątej drużyny III ligi obfitowały w trzy gole. Ostatnią rundę przed przyjściem do Hetmana napastnik spędził w Chełmiance. Tam w 12 występach jednokrotnie pakował piłkę do siatki. Mamy nadzieję, że występy w trykocie Hetmana będą obfitować w kolejne cenne trafienia.

Witamy w Zamościu dwóch nowych zawodników i życzymy powodzenia w Hetmanie!

Mateusz Różycki