• ul. Królowej Jadwigi 8
  • 22-400 Zamość

  • tel. 533 697 006
  • e-mail: sekretariat@kshetman.zamosc.pl

  • nr konta: 36 1240 2816 1111 0010 6632 2190

Z Legią na remis

Wyjazd do Warszawy przyniósł zacięte spotkanie z Legią występującą na co dzień w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Podopiecznym Jacka Ziarkowskiego udało się wywalczyć remis. Bramkę dla Hetmana w 14. minucie strzelił Paweł Myśliwiecki.

25.02.2018

Od początku spotkania widać było zaangażowanie obu ekip w środkowej części boiska. Drużyna Legii grała bardzo technicznie, skupiając się na schematycznych rozegraniach akcji. Hetman potrafił przeciwstawić się ułożonej drużynie ze stolicy. W 12. minucie po mierzonym strzale po ziemi świetną interwencją popisał się Kacper Skrzypek. Dwie minuty później cieszyliśmy się już z prowadzenia. Techniczne uderzenie Pawła Myśliwieckiego z prawej strony boiska poszybowało w samo okienko bramki rywali. Po pół godzinie gry zamościanie mieli kolejną klarowną sytuację. Michał Paluch huknął w środek, a bramkarz wybił piłkę na rzut rożny. Pod koniec pierwszej połowy ożywili się juniorzy Wojskowych. Strzał z lewej flanki nie zaskoczył Kacpra Skrzypka, który drugi raz pewnie obronił próbę rywali.

W drugiej połowie Jacek Ziarkowski zdecydował się na kilka zmian. W bramce stanął Wyłupek, za Kuśmierza na boisku pojawił się Daszek, a Soleckiego zmienił Baran. Gra nieco uspokoiła się, a Legia próbowała przejąć inicjatywę. W 49. minucie gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego. Piłka uderzona z jedenastego metra poszybowała nad bramką Wyłupka. Najlepszą szansę dla Hetmana po przerwie miał Paweł Myśliwiecki, ale jego próba z woleja była zbyt lekka, by zaskoczyć bramkarza. W 80. minucie Łukasz Łakomy z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki ustalając wynik sparingu. W drugiej połowie na boisku w czerwonych trykotach pojawili się także Michał Luterek, Kacper Nastałek  oraz Patryk Miedźwiedź.

DSC05056

Na podopiecznych Jacka Ziarkowskiego czeka teraz kolejny sparingowy przeciwnik. W sobotę na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Zamościu zmierzą się z Chełmianką Chełm. Początek spotkania o godzinie 11:00.

Legia Warszawa CLJ 1:1 Hetman Zamość

0:1 Paweł Myśliwiecki 14 min.

1:1 Łukasz Łakomy 80 min.

Hetman: Skrzypek (46′ Wyłupek) – Kanarek, Żmuda, Świech, Daszkiewicz (70′ Luterek) – Kuśmierz (46′ Daszek), Solecki (46′ Baran), Kycko, Stefański (65′ Miedźwiedź) – Myśliwiecki (60′ Nastałek), Paluch.

DSC05088