• ul. Królowej Jadwigi 8
  • 22-400 Zamość

  • tel. 533 697 006
  • e-mail: sekretariat@kshetman.zamosc.pl

  • nr konta: 36 1240 2816 1111 0010 6632 2190

Wyjazdowe zwycięstwo Hetmana

Piłkarze Hetmana w wyjazdowym spotkaniu, pokonali Roztocze Szczebrzeszyn 2:0. Do przerwy Biało-Zielono-Czerwoni schodzili z jednobramkowym prowadzeniem po tym jak Damian Wajdyk skierował piłkę głową do swojej bramki. W końcówce drugiej połowy wynik meczu podwyższył Rafał Kycko.

01.10.2017

Zawodnicy Hetmana już od pierwszych minut na boisku dążyli do narzucenia rywalowi swoich warunków rozgrywania meczu. Nasi piłkarze dłużej utrzymywali się przy piłce i w pierwszych minutach stworzyli sobie parę sytuacji. Jednak brakowało w nich wykończenia. W 4 minucie po szybkiej kontrze Rafała Kycki nasza drużyna wywalczyła rzut rożny. Do piłki podszedł Rafał Turczyn, dorzucił dokładną piłkę w pole karne jednak po strzale Michała Palucha piłka minimalnie minęła bramkę. Chwilę później po zespołowej akcji, strzelać z dystansu próboCwał Szymon Solecki. W 8 minucie jedyną groźną okazję w całym spotkaniu stworzyło sobie Roztocze. Gałka dostał piłkę na środku boiska, zobaczył wysoko ustawionego Skrzypka i mocny strzałem próbował go przelobować. Futbolówka jednak przeleciała tuż nad poprzeczką.

DSC_0486

Kolejne piętnaście minut to dużo gry w środku pola i brak sytuacji podbramkowych. Hetman co prawda miał przewagę i w tym okresie gry ale nasi zawodnicy nie mogli się przebić przed mocno defensywnie ustawiony zespół ze Szczebrzeszyna. W 29 minucie nasza zespół wyszedł na prowadzenie. Jeden z naszych pomocników zdecydował się na wrzutkę w pole karne. Do piłki wyskoczył obrońca Roztocza Wajdyk, jednak nie zrozumiał się on ze swoim bramkarzem, przelobował go głową i zdobył bramkę samobójczą. Zamościanie chcieli pójść za ciosem. Prawą stroną przedarł się Gąska, dośrodkował w pole karne, gdzie głową uderzał Paluch, jednak w bramce bardzo dobrze spisał się Hadło. Tuż przed gwizdkiem oznajmiającym przerwę z dystansu uderzał Lavruk jednak piłką minęła słupek bramki.

DSC_0576

W drugiej połowie zawodnicy Hetmana poczuli się jeszcze pewniej i zagrażali bramce rywala. Jednak przez całe spotkania świetnie w bramce Roztocza spisywał się Krzysztof Hadło, który był wyróżniającą się postacią swojego zespołu. Chociażby w 58 minucie gdzie bardzo dobry strzał Rafała Turczyna przeniósł nad poprzeczką. Czym bliżej końcowego gwizdka tym coraz bardziej Roztocze opadało z siły. Dzięki temu Hetman stwarzał sobie coraz więcej sytuacji. Końcowy wynik spotkania po podaniu od Łukasza Mietlickiego i bardzo dokładnym lobie, ustalił Rafał Kycko. Wyprowadził on Hetman na dwubramkowe prowadzenie.

DSC_0507

Dla Hetmana było to piąte zwycięstwo w obecnym sezonie. Zajmują oni obecnie czwarte miejsce z dorobkiem 16 punktów. W kolejnej serii spotkań zmierzą się na własnym boisku z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Spotkanie odbędzie się w sobotę 7 października o godzinie 15:00 w Zamościu. Po meczu tradycyjnie poprosiliśmy trenera o podsumowanie meczu. Materiał zamieszczamy poniżej.

Roztocze Szczebrzeszyn – Hetman Zamość 0:2

0:1 Damian Wajdyk (gol samobójczy) 29 minuta

0:2 Rafał Kycko 89 minuta

Roztocze: Hadło – Kornas, B. Mazur, Wajdyk, Czarniecki, Bubiłek, W. Mazur (60′ Wyrostkiewicz), Malec (50′ Rudakow), Klimkiewicz (58′ Daszek), Fediuk, Gałka

Hetman: Skrzypek – Luterek, Żmuda, Kanarek, Gąska, Solecki, Lavruk (87′ Mietlicki), Kupisz (55′ Stefański), Kycko (90′ Omański), Turczyn (69′ Otręba), Paluch

Sędziował: Albert Kędzierski

Kamil Gac