Hetman Zamość – Powiślak Końskowola 2:0

Drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej zanotowali piłkarze Hetmana. W sobotnie słoneczne popołudnie pokonali oni na swoim stadionie Powiślaka Końskowola 2:0. Bramki dla zamościan zdobywali Damian Kupisz oraz Filip Drozd.

08.04.2017

Hetman od początku starał się dyktować warunki rywalowi, jednak to Powiślak jako pierwszy stworzył sobie groźniejszą sytuację. Po błędzie obrony, aktywny w tym spotkaniu Kopeć znalazł się na czystej pozycji, sam na sam z bramkarzem. Jednak obrona w porę zareagowała i odebrała piłkę napastnikowi Powiślaka. Chwilę później Markowski zauważył dobrze wychodzącego na skrzydle Kupisza. Ten świetnie zabrał się z piłką jednak czujnie zachowali się obrońcy i odebrali piłkę. W kolejnej akcji to Kupisz posłał dobrą piłkę na głowę Markowskiego jednak ten skierował piłkę wprost w ręce bramkarza. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy, świetnie z rzutu wolnego uderzył Solecki. Jednak piłkę zmierzającą w samo okienko instynktownie wybronił bramkarz. Przez większość pierwsze połowy gra toczyła się w środku pola i do przerwy padł zasłużony remis.

17842115_1378681308855211_2103501079_n

Druga połowa rozpoczęła się spokojnie, aż do 61 minuty. Czady obsłużył świetnym podaniem Kupisza, a ten dopełnił formalności i wyprowadził Hetman na prowadzenie. Dziewięć minut później również Kupisz był blisko zdobycia kolejnego gola. Piłkę z linii bramkowej wybił jednak Leszczyński. W drugiej połowie to Hetman był wyraźnie drużyną lepszą. Stwarzał sobie sytuacje, dochodził do sytuacji strzeleckich. Gra w drugiej części spotkania wyraźnie mogła się podobać. W 81 minucie Turczyn ze skrzydła zacentrował w pole karne Powiślaka i po strzale Filipa Drozda Hetman mógł się cieszyć z dwubramkowego prowadzenia, a jak się później okazało i z trzech punktów. Na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem Hetman mógł sobie pozwolić co prawda jeszcze na powiększenie rezultatu. Jednak z dobrą piłką zagraną przez Daszkiewicza minęli się zarówno Drozd jak i Kupisz.