• ul. Królowej Jadwigi 8
  • 22-400 Zamość

  • tel. 533 697 006
  • e-mail: sekretariat@kshetman.zamosc.pl

  • nr konta: 36 1240 2816 1111 0010 6632 2190

Zaproszenie na turniej charytatywny

W poniedziałek (26 grudnia) w Hali OSiR rozegrany zostanie charytatywny turniej piłki nożnej. W czasie zmagań zbierane będą środki na leczenie i rehabilitację dla 12-letniego Kuby, który w lipcu tego roku, uległ wypadkowi komunikacyjnemu. Organizatorami zawodów są: Dawcy Uśmiechu. Piłkarskie zmagania rozpoczną się o godz. 8.30, a zakończą o 19.30.

W turnieju udział wezmą 24 zespoły. W czasie turnieju (około godz. 16:00), odbędzie się licytacja przedmiotów przekazanych od piłkarzy z klubów ekstraklasowych i europejskich drużyn m.in. Portugalczyka Danilo i słynnego bramkarza rodem z Zamościa, Przemysława Tytonia, Rafała Wolskiego z Lechii Gdańsk, Arkadiusza Malarza z Legii Warszawa, oraz losowanie nagród wśród zgromadzonej publiczności voucherów i podarunków od parnterów i sponsorów turnieju.

„Dawcy Uśmiechu”, czyli zamojscy piłkarze Mateusz Prus i Kamil Tomczyszyn oraz Małgorzata Ostasz nie ustają w niesieniu pomocy potrzebującym. Wspólnie ze stowarzyszeniem Zamojskie Centrum Wolontariatu zaplanowali kolejny turniej piłkarski, by zebrać środki na cel charytatywny. Tym razem rozgrywki w hali OSiR w Zamościu mają przynieść pieniądze na rehabilitację Jakuba Ostasza. 12-letni chłopak z Czernięcina (gmina Turobin) w lipcu wpadł pod samochód. Doznał poważnych obrażeń, licznych złamań kości czaszki, kończyn, stłuczenia mózgu i płuc. Życie Kuby udało się uratować, ale chłopak potrzebuje rehabilitacji, by poprawić swoją sprawność na tyle, na ile to będzie możliwe.

W akcji  udział bierze również klub Hetman Zamość. Klub przekazał koszulkę meczową kapitana Szymona Soleckiego z podpisami drużyny na licytację, oraz kalendarze  z podpisami na przekazanie publiczności w losowaniu. Nasi zawodnicy również wezmą udział w szczytnym celu, jak informują – Chociaż w ten sposób możemy pomóc temu młodemu chłopakowi. Chłopaki porozdzielali się po różnych drużynach. Przyświeca im cel zebrania jak największych sumy środków dla Jakuba.

Zawodnicy Hetmana których będzie można ujrzeć na parkiecie hali OSiR : Kamil Tomczyszyn, Maciej Markowski, Damian Baran, Łukasz Bubeła, Łukasz Kamiński, Bartłomiej Mazur , Adamczuk Adrian, Norbert Myszka, Karol Bukowski, Szymon Płotnikiewicz, Hubert Czady, Patryk Kierepka.

ZAPRASZAMY

KG