• ul. Królowej Jadwigi 8
  • 22-400 Zamość

  • tel. 533 697 006
  • e-mail: sekretariat@kshetman.zamosc.pl

  • nr konta: 36 1240 2816 1111 0010 6632 2190

Hetman wdzięczny Górnikowi

W rundzie jesiennej Hetman Zamość zagra o pełną pulę. A to za sprawą Górnika II Łęczna, który wygrał w Chełmie z Chełmianką 2:1 (0:1). Jeśli jutro (niedziela, 6 listopada) nasi pokonają na wyjeździe Polesie Kock, to tydzień później zmierzą się na własnym boisku z Chełmianką o mistrzostwo rundy jesiennej.

Jutro (niedziela, 6 listopada) przewaga Chełmianki nad Hetmanem Zamość może zmaleć do dwóch punktów. Jeśli tak się stanie, to tydzień później czeka nas niezwykle atrakcyjny mecz – potyczka naszych piłkarzy z Chełmianką o pierwsze miejsce w tabeli półmetka czwartoligowych rozgrywek w województwie lubelskim. Nasi piłkarze wrócili do gry o pełną pulę dzięki Górnikowi II Łęczna, który dziś wywiózł z Chełma trzy punkty, pokonując Chełmiankę 2:1 (0:1).

Gola dla Chełmianki w 12 minucie strzelił Michał Budzyński. Wyrównał w 51 minucie Radosław Pruchnik, a wynik spotkania ustalił w 58 minucie Piotr Okuniewicz. Przy stanie 1:1 rzutu karnego nie wykorzystał Oleksij Prytuliak z Chełmianki. Bramkarz Górnika II Dawid Smug popisał się skuteczną interwencją. Mecz w Chełmie obserwowali przedstawiciele Hetmana – dyrektor sportowy Piotr Welcz i trener Krzysztof Rysak. – Chciałbym podziękować piłkarzom Górnika za determinację. Że nie bali się odważnie zagrać na stadionie w Chełmie, na boisku lidera rozgrywek. Zagrali bardzo dobrze. Prezentowali pomysłowe akcje, a dzięki determinacji i piłkarskiej mądrości pokonali lidera – mówi dyrektor Piotr Welcz.

Hetman nie może sobie pozwolić na wpadkę w Kocku. Tylko zwycięstwo pozwoli zamojskiej drużynie walczyć w niedzielę, 13 listopada o godz. 13 na stadionie w Zamościu o miano najlepszego czwartoligowca w pierwszej rundzie rozgrywek. – Teraz wszystko pozostaje w naszych rękach. Nasi chłopcy wiedzą, co do nich należy. Pozyskaliśmy wiedzę o przeciwniku, więc do Kocka jedziemy po trzy punkty. Boisko w Kocku to gorący teren, trudno na nim wygrać. Ale to Hetman a nie Polesie bije się o najwyższe cele w lidze – podkreśla Piotr Welcz.

O meczu Chełmianki z Górnikiem II piszemy także na portalu echaroztocza.pl. Polecamy.

Chełmianka Chełm – Górnik II Łęczna 1:2 (1:0). Szansa dla Hetmana

MaSzt
sobota, 5 listopada 2016