• ul. Królowej Jadwigi 8
  • 22-400 Zamość

  • tel. 533 697 006
  • e-mail: sekretariat@kshetman.zamosc.pl

  • nr konta: 36 1240 2816 1111 0010 6632 2190

Odzyskać wychowanków

Fundacja Klub Sportowy Hetman Zamość zamierza zbudować drużynę na miarę czołówki IV ligi. Klub liczy na powrót do Zamościa wychowanków AMSPN Hetman. Chce także pozyskać wyróżniających się zawodników z okolicznych klubów.

Działacze Hetmana Zamość i trener Krzysztof Rysak budują zespół, który w sezonie 2016/2017 zagra w lubelskiej IV lidze. Personalia potencjalnych piłkarzy zamojskiego klubu owiane są jednak tajemnicą. I trudno się temu dziwić. – Rozmawiamy z wychowankami AMPSN Hetman, grającymi obecnie w różnych okolicznych klubach. Chcielibyśmy pozyskać także innych zawodników z regionu. Jednak trwają jeszcze rozgrywki, dlatego nie chcemy zdradzać nazwisk kandydatów do gry w naszym klubie, bo w ten sposób narazilibyśmy ich na nieprzyjemności. Działacze i trenerzy różnych klubów wydzwaniają do nas z pretensjami, że chcemy im zabrać zawodników. Nie rozumieją, że z końcem sezonu piłkarze, którzy nie podpisali kontraktów, będą mogli zmienić barwy klubowe. Wszystko utrzymujemy w tajemnicy, bo nie chcemy robić zamieszania. Niedługo jednak poinformujemy publicznie o wynikach naszych rozmów z zawodnikami, w kontekście ich pozyskania – mówi Krzysztof Rysak, szkoleniowiec Hetmana.

Oficjalną prezentację kadry na IV ligę Fundacja Klub Sportowy Hetman Zamość zaplanowała na 31 lipca (niedziela) o godz. 17 na scenie, na Rynku Wielkim w Zamościu. Już dziś wiadomo, że zespół Hetmana ma być oparty na najzdolniejszych zawodnikach, którzy reprezentowali AMSPN Hetman w III lidze, w niedawno zakończonych rozgrywkach. – W kadrze zespołu seniorów zechcemy pozostawić sześciu lub nawet siedmiu zawodników, oczywiście pod warunkiem, że przyjmą zaproponowane przez nas warunki finansowe. Pozostali wrócą do drużyny juniorów. Z pewnością w drużynie seniorów pozostanie 16-letni Dawid Daszkiewicz. I to nie będzie żadna niespodzianka. Dawid zasłużył na to, żeby trenować z pierwszym zespołem – podkreśla Krzysztof Rysak.
Hetman podpisał już kontrakty z kilkoma zawodnikami, m.in. z Szymonem Soleckim, który nie grał w rundzie wiosennej z powodu kontuzji. – W tym tygodniu zakończymy rozmowy z obecnymi zawodnikami zespołu seniorów. W najbliższy piątek ogłosimy nazwiska piłkarzy, którzy zostaną w kadrze pierwszego zespołu – zapewnia Krzysztof Rysak.

Zamojska drużyna chce odegrać znaczącą rolę w nadchodzących rozgrywkach IV ligi. – Zamierzamy pozyskać trzech wartościowych, doświadczonych piłkarzy, być może z Ukrainy. Jeśli nam to się uda, to będziemy chcieli powalczyć o powrót do III ligi. Naszym minimalnym celem będzie miejsce w czołowej trójce – zdradza plany Krzysztof Rysak.
Nie będzie to łatwe zadanie, bowiem trzecioligowe ambicje już zdradzają kluby, które wraz z Hetmanem spadły do IV ligi, czyli Chełmianka, Lublinianka, Tomasovia Tomaszów Lubelski i Lewart Lubartów.

Piłkarze Hetmana będą trenowali do 15 czerwca. Zajęcia wznowią 4 lipca o godz. 17. W ramach przygotowań do nowego sezonu rozegrają pięć sparingów. Kolejno zmierzą się z Lublinianką (w sobotę 9 lipca w Zamościu), Sokołem Sieniawa (w sobotę 16 lipca), Chełmianką (w środę 20 lipca w Zamościu), Stalą Mielec (w niedzielę 24 lipca o godz. 17 w Zamościu, w ramach uroczystości związanych z reaktywacją KS Hetman) i Omegą Stary Zamość (w sobotę 30 lipca w Zamościu). Rozgrywki lubelskiej IV ligi rozpoczną się 6 sierpnia.